Mini-Seljes 26.01,2019

L Ä H T Ö L I S T A

© IF Femman

Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; N12; N14; M14; M16; MYL; M18; M40; NYL
; M45; M50; M55; N16; N18; N40

M8 Miehet 8 vuotta 1 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.01.30  60164086  M8           4  Sigge Ahlfors           IF Minken
11.02.00  40472644  M8           5  Theo Norrlin            Oravais IF
11.02.30  40353878  M8           6  Topias Keltamäki        Kokkolan Veikot
11.03.00  60170083  M8           7  Alf Hartvik             Oravais IF
11.03.30  60196084  M8           8  Melker Ehnvall          IK Falken
11.04.00  60312193  M8           9  Oliver Spets            IF Åsarna
11.04.30  40468749  M8          10  Milo Brännbacka         IF Brahe
11.05.00  60312769  M8          11  Oliver Sandell          IK Falken
11.05.30  40467186  M8          12  Noel Holm               IF Brahe
11.06.00  40465014  M8          13  Nico Ekholm             IF Minken
11.06.30  60185309  M8          14  Robin Klemets           IK Falken
11.07.00  40466810  M8          15  Vidar Backlund          IF Minken
11.07.30  60200626  M8          16  Roni Sjölund            IF Brahe
11.08.00  60300495  M8          17  Aapo Mattila            Himangan Urheilijat
11.08.30  60175960  M8          18  Jonatan Hautala         Sundom IF
11.09.00  60313386  M8          19  Allu Känsäkangas        KaustPohj-Veik
Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta 1 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.10.30            N8          22  Elsa Paavola            KaustPohj-Veikot
11.11.00  60165562  N8          23  Clara Söderlund         IF Brahe
11.11.30  60303951  N8          24  Celine Åkerman          IF Minken
11.12.00  60170032  N8          25  Ansa Kanala             Halsuan Toivo
11.12.30  60144927  N8          26  Ylva Wikblom            IF Minken
11.13.00  60187363  N8          27  Maya Lindgren           IF Åsarna
11.13.30  60142135  N8          28  Ida Ehrs                Vörå IF
11.14.00  60158559  N8          29  Nova Enlund             NärpKraftSkidf
11.14.30  60160162  N8          30  Lovisa Myrskog          IF Åsarna
11.15.00  60301859  N8          31  Eeda Pietilä            Kälviän Tarmo
11.15.30  60169664  N8          32  Aada Pesola             KaustPohj-Veik
11.16.00  60299851  N8          33  Frida Nyberg            IF Åsarna
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.18.00  40463232  M10         37  Einar Björkfors         IF Åsarna
11.18.30  40461830  M10         38  Oscar Smeds             Oravais IF
11.19.00  40461017  M10         39  Tobias Cederholm        IF Minken
11.19.30  60209345  M10         40  Wiliam Jan Dennis KronhoIF Brahe
11.20.00  40472739  M10         41  Jakob Klemets           IK Falken
11.20.30  40454465  M10         42  Wilhelm Jakobsson       IF Minken
11.21.00  40469799  M10         43  Cevin Spets             IF Åsarna
11.21.30  40465579  M10         44  Elias Sundberg          IF Minken
11.22.00  40467199  M10         45  Matheo Erik Holm        IF Brahe
11.22.30  40400205  M10         46  Linus Back              Vörå IF
11.23.00  60302773  M10         47  Jaakko Vuotila          Himangan Urheilijat
11.23.30  40474478  M10         48  Wilhelm Åkerman         IF Minken
11.24.00  40415290  M10         49  Filip Libäck            IF Åsarna
11.24.30  40396900  M10         50  Colin Ahlvik            IK Falken
11.25.00  40414478  M10         51  Alexander Österberg     Oravais IF
11.25.30  40463229  M10         52  Alexander Lindgren      IF Åsarna
11.26.00  40462727  M10         53  Hannes Wägar            IF Femman
11.26.30  40415377  M10         54  Rasmus Lindfors         IK Falken
11.27.00  40407107  M10         55  Alex Ljungberg          IF Åsarna
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.28.30            N10         58  Iida Paavola            KaustPohj-Veikot
11.29.00  40436529  N10         59  Nelia Forsbacka         IF Åsarna
11.29.30  40218888  N10         60  Jessica Westerlund      IK Falken
11.30.00  60168865  N10         61  Julia Strandvall        IF Åsarna
11.30.30  60194741  N10         62  Daniela Grankull        IK Falken
11.31.00  60160160  N10         63  Lina Myrskog            IF Åsarna
11.31.30  40425658  N10         64  Mette Kanala            Halsuan Toivo
11.32.00  40465599  N10         65  Amanda Sandnäs          IF Brahe
11.32.30  40469798  N10         66  Carina Spets            IF Åsarna
11.33.00  40464485  N10         67  Saga Markén             Oravais IF
11.33.30  40409910  N10         68  Adela Brännbacka        IF Brahe
11.34.00  40466808  N10         69  Venla Backlund          IF Minken
11.34.30  60169663  N10         70  Ella Pesola             KaustPohj-Veik
11.35.00  60312275  N10         71  Wilma Spets             IF Åsarna
11.35.30  40472901  N10         72  Olivia Känsäkangas      KaustPohj-Veik
11.36.00  40465741  N10         73  Ida Sundqvist           IK Falken
11.36.30  40463557  N10         74  Ellinor Forsman         IF Minken
11.37.00  60187624  N10         75  Elin Gunell             IK Falken
11.37.30  40371890  N10         76  Ellinor Ollqvist        IF Åsarna
11.38.00  40417931  N10         77  Liina-Maija Hietala     KaustPohj-Veik
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.39.30            M12         80  Teemu Simoinen          Halsuan Toivo
11.40.00  40407486  M12         81  Emil Klemets            IK Falken
11.40.30  40463496  M12         82  Philip Åkerlund         IF Åsarna
11.41.00  60185308  M12         83  Kevin Klemets           IK Falken
11.41.30  40406606  M12         84  Björn Forsell           IF Åsarna
11.42.00  40218884  M12         85  Lukas Jansson           IK Falken
11.42.30  40346582  M12         86  Anton Libäck            IF Åsarna
11.43.00  40357184  M12         87  Arvid Kock              IK Falken
11.43.30  40334930  M12         88  Emil Hahtokari          IF Åsarna
11.44.00  40396899  M12         89  Tony Ahlvik             IK Falken
11.44.30  40404277  M12         90  Hannes Sundberg         IF Minken
11.45.00  40291275  M12         91  Kevin Lindfors          IK Falken
11.45.30  40404089  M12         92  Eddie Wikblom           IF Minken
11.46.00  40465740  M12         93  Ivar Sundqvist          IK Falken
11.46.30  40371720  M12         94  Elmeri Hietala          KaustPohj-Veik
11.47.00  40341116  M12         95  Robin Liljeqvist        IF Minken
11.47.30  40463231  M12         96  William Strandvall      IF Åsarna
11.48.00  40376487  M12         97  Simon Söderlund         IF Brahe
11.48.30  60186089  M12         98  Casper Flinck           IK Falken
11.49.00  40403322  M12         99  Elias Ehrs              Vörå IF
11.49.30  40350911  M12        100  Sander Wikblom          IF Minken
11.50.00  40210369  M12        101  Filip Dahlnäs           IF Åsarna
11.50.30  60292761  M12        102  Alvar Asplund           IK Falken
11.51.00  40286482  M12        103  Eelian Berg             IF Åsarna
11.51.30            M12        104  Santeri Kallio          Kokkolan Veikot
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.53.30  40345180  N12        108  Wilma Grannas           IF Brahe
11.54.00  40343290  N12        109  Kajsa Back              Vörå IF
11.54.30  40290656  N12        110  Vilma Hahtokari         IF Åsarna
11.55.00  40229332  N12        111  Amanda Tarvonen         IK Falken
11.55.30  40402654  N12        112  Winnie Markén           Oravais IF
11.56.00  40469797  N12        113  Carolina Spets          IF Åsarna
11.56.30  40344604  N12        114  Sara Cederholm          IF Minken
11.57.00  40406604  N12        115  Ellen Nyberg            IF Åsarna
11.57.30  40343664  N12        116  Sanni Korpi             Kyrön Voima
11.58.00  40363193  N12        117  Ellen Biskop            IF Åsarna
11.58.30  40462424  N12        118  Stella Norrlin          Oravais IF
11.59.00  40357316  N12        119  Ester Nybacka           IK Falken
11.59.30  40402374  N12        120  Isabella Enlund         NärpKraftSkidf
12.00.00  40286488  N12        121  Alva Svenlin            IF Åsarna
12.00.30  40346256  N12        122  Annie Mäenpää           IF Brahe
12.01.00  40406602  N12        123  Elsie Björkfors         IF Åsarna
12.01.30  40357185  N12        124  Ellen Kock              IK Falken
12.02.00  40227033  N12        125  Emmi Mäenpää            IF Brahe
12.02.30  60276869  N12        126  Desiree Sandberg        IF Minken
12.03.00  40466310  N12        127  Iza Hartvik             Oravais IF
12.03.30            N12        128  Lotta Järvinen          Kokkolan Veikot
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.05.00  40212260  N14        131  Emilia Österberg        Oravais IF
12.05.30  40404490  N14        132  Evelina Punsar          IK Falken
12.06.00  40281641  N14        133  Signe Jakobsson         NORRVALLA SKI TEAM
12.06.30  40277154  N14        134  Malin Cederholm         IF Minken
12.07.00  40406603  N14        135  Wilma Nyberg            IF Åsarna
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.08.30  40142829  M14        138  Kalle Pajala            IF Åsarna
12.09.00  40226571  M14        139  Jesper Lindfors         IK Falken
12.09.30  40144544  M14        140  Emil Nyfors             IF Brahe
12.10.00  40226810  M14        141  Ville Nybacka           IK Falken
12.10.30  40349586  M14        142  Rasmus Hautala          Sundom IF
12.11.00  40346880  M14        143  Rasmus Huhtamäki        PietHiiht
12.11.30  40396898  M14        144  Ronnie Ahlvik           IK Falken
12.12.00  40343291  M14        145  Hugo Back               Vörå IF
12.12.30  40211275  M14        146  Elias Pirneskoski       Vähänkyrön Viesti
12.13.00  40218852  M14        147  Melker Wikblom          IF Brahe
12.13.30  60170284  M14        148  Isak Liljeqvist         IK Falken
12.14.00  40341079  M14        149  Mico Sjölund            IF Brahe
12.14.30  40229334  M14        150  Joni Grankull           IK Falken
12.15.00  40345178  M14        151  Oscar Grannas           IF Brahe
12.15.30  40226376  M14        152  Valter Ehnvall          IK Falken
12.16.00            M14        153  Edvin Brännkärr         IF Åsarna
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 8 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.17.30  40142445  M16        156  Jimmy Westerlund        IK Falken
12.18.00  40147290  M16        157  Jani Simoinen           Halsuan Toivo
12.18.30  40075653  M16        158  Lucas Hansén            IF Åsarna
12.19.00  40070796  M16        159  Akseli Latvala          Kyrön Voima
12.19.30  40074192  M16        160  Jacob Smeds             Oravais IF
12.20.00  40403321  M16        161  Jakob Ehrs              Vörå IF
12.20.30  40074207  M16        162  Leonard Markén          Oravais IF
Sarjaluettelo

MYL Miehet 15 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.22.30  30566132  MYL        166  Alex Svartsjö           IF Femman
12.23.00            MYL        167  Lasse Paavola           KaustPohj-Veikot
12.23.30  27353277  MYL        168  Viljam Knif             IF Åsarna
12.24.00  31374721  MYL        169  Konsta Puutio           Kokkolan Veikot
12.24.30  31340454  MYL        170  Axel Aurén              IF Åsarna
12.25.00  40337141  MYL        171  Veikka Heinonen         Kokkolan Veikot
12.25.30  40390778  MYL        172  August Högnabba         IF Åsarna
12.26.00  27558221  MYL        173  Jonas Skog              IF Åsarna
12.26.30  23327184  MYL        174  Eric Storvall           IF Åsarna
12.27.00  40291276  MYL        175  Jan Grankull            IK Falken
12.27.30  25568051  MYL        176  Johnny Sjölind          IF Åsarna
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.29.00  34455430  M18        179  Oliver Rusk             NORRVALLA SKI TEAM
12.29.30  31034867  M18        180  Eetu Lakanen            Perhon Kiri
12.30.00  33851022  M18        181  Juho Syrjäläinen        Jämin Jänne
12.30.30  33349217  M18        182  Christian Tarvonen      NORRVALLA SKI TEAM
12.31.00  40157808  M18        183  Severi Honkonen         Perhon Kiri
Sarjaluettelo

M40 Miehet 40 vuotta 10 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.32.30  30850602  M40        186  Per-Anders Forsman      Vörå IF
12.33.00  40463945  M40        187  Daniel Åbacka           IF Åsarna
12.33.30  34215900  M40        188  Stefan Grannas          Vörå IF
12.34.00  40073489  M40        189  Henri Grön              Kivijärven Kivekkäät
12.34.30  27432318  M40        190  Marko Honkala           IF Brahe
Sarjaluettelo

NYL Naiset 10 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.36.30  27471379  NYL        194  Maarit Korpi            IF Åsarna
12.37.00  32604649  NYL        195  Amanda Nyfors           IF Brahe
12.37.30  40213137  NYL        196  Terhi Martikainen       IF Åsarna
12.38.00  34097584  NYL        197  Sonja Katajamäki        IK Falken
12.38.30  31994198  NYL        198  Jennifer Antell         IF Femman
12.39.00  27497366  NYL        199  Eevakaisa Loukusa       SiilHS
12.39.30  31876261  NYL        200  Erika Storbacka         IF Femman
12.40.00  28551463  NYL        201  Sara Ray                IK Falken
12.40.30  29579486  NYL        202  Petra Viirumäki         JärvHS
12.41.00  40209334  NYL        203  Annika Sjöström         IF Brahe
12.41.30  31078454  NYL        204  Sandra Jordman          NORRVALLA SKI TEAM
12.42.00  27158618  NYL        205  Marie Sippus            Vörå IF
12.42.30  32004032  NYL        206  Ellinor Sundqvist       IF Minken
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.44.00  40071228  M45        209  Johan Nylund            IK Falken
12.44.30  40217982  M45        210  Erik Holm               IK Falken
12.45.00  40013167  M45        211  Sören Svenlin           IF Åsarna
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 5 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.46.30  31979854  M50        214  Kenneth Hinkka          IK Falken
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.48.00  40068160  M55        217  Thommy Klemets          IF Fyren
12.48.30  27565573  M55        218  Per-Ole Sund            VasaSkidkl-VaasHiiht
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.50.30  40137491  N16        222  Evelina Österberg       Oravais IF
12.51.00  40142778  N16        223  Janica Hahtokari        IF Åsarna
12.51.30  40142074  N16        224  Hannah Sjölund          IF Brahe
12.52.00  40160543  N16        225  Nicolina Berg           IF Åsarna
12.52.30  40283439  N16        226  Cajsa Mäenpää           IF Brahe
12.53.00  40277850  N16        227  Matilda Punsar          IK Falken
12.53.30  40402373  N16        228  Julia Enlund            NärpKraftSkidf
12.54.00  40071652  N16        229  Ines Tuohimaa           Solf IK
12.54.30  40152216  N16        230  Matilda Lillkåla        Kokkolan Veikot
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.56.30  40148584  N18        234  Linnea Backman          IF Femman
12.57.00  40210306  N18        235  Felicia Björknäs        Solf IK
12.57.30  34491452  N18        236  Josephine Sundqvist     IF Femman
12.58.00  32445510  N18        237  Ellen Bäck              IF Åsarna
12.58.30  34535839  N18        238  Tuuli Raunio            Kankaantaan Kisa
12.59.00  34489024  N18        239  Eerika Konu             Kokkolan Veikot
12.59.30  33699585  N18        240  Tilde Niemelä           IF Femman
Sarjaluettelo

N40 Naiset 40 vuotta 5 km

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

13.01.00  60282448  N40        243  Johanna Kujala          Evijärven Urheilijat
Sarjaluettelo