TIDSSCHEMA

Tidsschema, officiellt (som PDF format)

Officiellt tidsschema för SFIM 2015, uppdaterat 7.7.2015

Ändringar med fet stil

DAG 1

Tid Klass Gren Obs

13:00 P15 100 m häck Final

13:00 P15/H17 Stav Final

13:00 D17 Längd Final Plats 1

13:00 P15 Längd Final Plats 2

13:00 H17 Diskus Final

13:10 F15 80 m häck Försök

13:35 D17 200 m Försök

13:35 D17 Kula Final

13:45 H17 200 m Försök

14:05 F15 Höjd Final

14:10 P15 Diskus Final

14:10 D17 800 m Final

14:20 H17 800 m Final

14:30 H17 Slägga Final Skola

14:30 F15 2000 m Final

14:35 F15 Kula Final

14:45 P15 2000 m Final

14:45 H17 Längd Final Plats 1

15:05 F15 80 m häck Final

15:15 F15 Tresteg Final Plats 2

15:20 F15 Spjut Final

15:20 D17 200 m Final

15:25 H17 200 m Final

15:35 F15 300 m Final

15:50 P15 Slägga Final Skola

15:50 P15 300 m Final

16:00 D17 Höjd Final

16:05 H17 3000 m Final

16:20 D17 Spjut Final

16:25 D17 2000 m hinder Final

16:45 H17 400 m häck Final

16:55 D17 400 m häck Final

17:05 F15/D17 4 x 100m Final

17:10 P15/H17 4 x 100m Final

17:40 Damer Diskus Final

18:00 Damer 200 m Försök

18:00 Herrar Längd Final Plats 1

18:00 Herrar Kula Final

18:20 Herrar 200 m Försök

18:30 Damer Stav Final

18:45 Damer 3000 m hinder Final

18:45 Herrar Spjut Final

19:05 Herrar 5000 m Final

19:30 Damer 400 m häck Final

19:30 Herrar Höjd Final

19:40 Damer Längd Final Plats 1

19:40 Herrar 400 m häck Final

19:50 Damer 200 m Final

20:00 Herrar 200 m Final

20:00 Damer Spjut Final

20:15 Damer 800 m Final

20:30 Herrar 800 m Final

DAG 2

Tid Klass Gren Obs

09:30 D17 100 m häck Final

09:30 F15/D17 Stav Final

09:30 D17 Tresteg Final Plats 1

09:30 H17 Spjut Final

09:40 H17 110 m häck Final

09:45 H17 Tresteg Final Plats 2

09:50 F15 100 m Försök

10:00 P15 Höjd Final

10:15 P15 100 m Försök

10:35 F17 100 m Försök

10:45 F15 Slägga Final Skola

10:50 H17 100 m Försök

10:50 P15 Spjut Final

11:00 H17 Kula Final

11:15 F15 800 m Final

11:15 F15 Längd Final Plats 1

11:25 P15 800 m Final

11:40 H17 2000 m hinder Final

11:40 P15 Tresteg Final Plats 2

12:00 F15/P15 1500 m hinder Final

12:05 F15 Diskus Final

12:10 D17 Slägga Final Skola

12:20 H17 Höjd Final

12:20 F15 100 m Final

12:25 P15 100 m Final

12:30 D17 100 m Final

12:35 H17 100 m Final

12:50 D17 1500 m Final

13:00 P15 Kula Final

13:00 H17 1500 m Final

13:15 D17 400 m Final

13:20 D17 Diskus Final

13:25 H17 400 m Final

13:45 F15 300 m häck Final

13:55 P15 300 m häck Final

15:00 Damer 100 m häck Final

15:00 Herrar Stav Final

15:00 Damer Tresteg Final Plats 1

15:00 Herrar Slägga Final

15:10 Herrar 110 m häck Final

15:10 Damer Kula Final

15:20 Herrar 100 m Försök

15:35 Damer 100 m Försök

16:10 Damer 3000 m Final

16:15 Damer Höjd Final

16:20 Damer Slägga Final

16:30 Herrar Tresteg Final Plats 1

16:30 Herrar 100 m Final

16:35 Damer 100 m Final

16:45 H/H17 5000 m gång Final

16:45 D/D17/F15/P15 3000 m gång Final

17:15 Herrar Diskus Final

17:20 Herrar 3000 m hinder Final

17:35 Damer 400 m Final

17:55 Herrar 400 m Final

18:10 Herrar 1500 m Final